Copyright: CARE

Díky partnerům a dárcům dlouhodobě podporujeme CARE školu v Samut Sakhon v Thajsku. Školu navštěvují děti migrantů z Myanmaru (Barmy). Pro tyto děti je škola jedinou šancí na vzdělání a zvyšují tak své šance na důstojnou budoucnost. Zároveň jsou zde děti v bezpečí před nebezpečnými vlivy thajských ulic či před těžkou prací v továrnách na zpracování ryb, kde pracují jejich rodiče.

Nadační fond Avast pomáhá s námi

V roce 2019 jsme díky grantu Nadačního fondu AVAST „Spolu se zaměstnanci“ zaplatili jeden měsíční nájem školy, vodní filtry na pitnou vodu, větráky či část měsíčního platu paní učitelky Kanyaruk. Také jsme nakoupili semena plodin a pracovní nářadí. Na školních pozemcích totiž děti společně s učiteli pěstují plodiny, které tvoří velkou část jejich školního jídelníčku. Pro mnohé žáky je totiž oběd jediným kvalitním jídlem za den.

Když studenti pomáhají studentům

Studenti The English College in Prague v březnu roku 2019 uspořádali festival Taste Asia. Jeho výtěžek se studenti rozhodli poslat školákům do Thajska. Z jejich finanční podpory jsme zaplatili měsíční plat paní učitelce Naritsara a druhou část platu paní učitelky Kanyaruk.

Pomáhejte s námi

Financování školy je zcela závislé na štědrostí dárců a partnerů CARE. Děkujeme proto za podporu Nadačnímu fondu Avast a studentům školy The English College in Prague. Chcete pomáhat spolu s námi a zvýšit šance dětí na lepší budoucnost? Pošlete Váš příspěvek již dnes na https://www.darujme.cz/projekt/1201886. Děkujeme!

Katarína Klamková, ředitelka CARE Česká republika, s žáky školy. Copyright: CARE

Podívejte se na fotoreport:

Houby a klíčky tvoří významnou složku jídelníčku. Nejenom, že jsou kaloricky velmi výživné, ale také se snadno pěstují a klíčí v zázemí školy.

Copyright: CARE

Copyright: CARE

Copyright: CARE

Na přípravě organické školní zeleninové zahrady se děti podílejí od začátku. Získávají tak praktické zkušenosti a dovednosti. Kromě vodního špenátu a čínské brokolice (na fotografiích) pěstují například lilky, rajčata, papriky nebo bazalku.

Copyright: CARE

Copyright: CARE

Copyright: CARE

Copyright: CARE

Společný oběd – hlavní jídlo dne. Velkou část tvoří produkty, které si školáci společně s učiteli vypěstovali. Společně také oběd připravují.

Copyright: CARE

Copyright: CARE

Copyright: CARE

Copyright: CARE

Zanechat komentář