EAT THIS PAPER je první jedlý papír, který bojuje proti hladomoru. Dejte si jedlý papír uvnitř obálky a získáte tak celodenní nutriční příjem vážně podvyživeného dítěte v Africe. S vaším 200 Kč příspěvkem společně dopřejeme jednomu dítěti kvalitní výživu.

Jedlý papír můžete zakoupit v Erhartově Cukrárně nebo v Café NONA. Pokud to máte na tyto dvě místa daleko a chtěli byste jedlý papír ochutnat, podpořte nás online příspěvkem zde a my Vám EAT THIS PAPER zašleme jako dárek.

3. 12. je mezinárodním dnem dárcovství a solidarity s druhými neboli Giving Tuesday. Připojte se k milionům lidí po celém světě, kteří mají prostředky podpořit pomoc druhým.

POMOC PODVYŽIVENÝM DĚTEM V SOMÁLSKU

Podpořit můžete také obyvatele Somálska, kteří se stále zotavují z těžkých vln sucha z let 2016 a 2017. Více než 4,8 milionu se zde potýká s výrazným nedostatkem potravy. Očekává se, že do června příštího roku bude až milion dětí v Somálsku trpět podvýživou. Mezi ně patřili i tříletý Ahmad a jeho roční bratr. „Ceny zeleniny a masa vzrostly a my jsme si je už nemohli dovolit nakupovat. Navíc nám kvůli suchu uhynuly dvě kozy. Moje děti hladověly a slábly. Přežily díky CARE,“ říká jeho dvaadvacetiletá matka Fardouse. Své syny přivedla do místní kliniky CARE, kde se jich ujali lékaři a poskytli jim vysokokalorickou terapeutickou výživu.

Lékaři vyšetřují malého Ahmada. © Georgina Goodwin / CARE

Rostoucí intenzita období sucha však netrápí jen Somálsko. I přes pokrok v posledních dekádách kolem 795 milionů lidí po celém světě trpí chronickou podvýživou nebo hladoví. Nejvíce trpí děti, staří lidé a ženy. K nim CARE pomoc směřuje především. Nejenže se stará o primární zdravotní péči těžce podvyživených, ale také dlouhodobě cílí na preventivní opatření. Jejím cílem je, aby členové zasažených komunit prospívali a byli soběstační. Ohrožené komunity CARE podporuje k samostatnosti: učí je, jak se v hospodářství přizpůsobovat měnícím se klimatickým podmínkám, a zároveň poskytuje vzdělávací kurzy například na téma správné výživy a finanční gramotnosti.

Fardouse se syny na vyšetření. Díky CARE se zotavili. © Georgina Goodwin / CARE

POMÁHEJTE S CARE

I vy můžete pomáhat spolu s CARE Česká republika lidem v nouzi. Pošlete váš vánoční dar pomoci na www.balikypomoci.cz nebo DMS CARE 90 na 87 777. Přispět můžete i na sbírkový účet 243 308 210 / 0300. Váš dar má cenu života!

V roce 2018 pomohla CARE více než 56 milionům lidem v nouzi. I díky vám.

Fardouse a její synové. © Georgina Goodwin / CARE