Vážení dárci a přátelé CARE Česká republika,

srdečně vám děkujeme za vaši podporu v roce 2018. To, co se nám společně v minulém roce povedlo, by nebylo možné bez pomoci vás všech.

CARE Česká republika v roce 2018 podpořila 14 projektů v 10 zemích světa, zaměstnávala 5 spolupracovníků a byla podpořena 8904 aktivními dárci.

Vážíme si toho, že i přes vlastní starosti nepřestáváte být solidární s lidmi, kteří naši pomoc bezodkladně potřebují. Dál budeme usilovně a efektivně pracovat a zastupovat všechny naše dárce a Českou republiku ve světě.

Je naší ctí i nadějí být společně s vámi součástí porozumění, pomoci a podpory.

Zprávu o naší činnosti za rok 2018 najdete zde.

O tom, co vše vaše důležitá pomoc dokáže, si můžete přečíst v příběhu se šťastným koncem o mamince Aishi a její dceře Fatimě.

Aisha a její dcera Fatima. © Josh Estey/CARE

NIGER – Tam, kde jídlo není samozřejmostí

Život malé Fatimy, která s maminkou Aishou žije v Nigeru, visel doslova na vlásku. Díky pomoci CARE však Fatima přežila.

Byla to nejhorší noční můra maminky Aishy: Maličká Fatima byla nemocná a její stav se nelepšil. Podvýživa oslabila její imunitní systém. Aisha ale neměla peníze na to, aby pro své dítě koupila něco jiného než proso. Tato plodina, ale nemohla Fatimě poskytnout výživu k tomu, aby rostla a prospívala. Aiša věděla, že je to jen otázka času, kdy se Fatimino malé tělíčko vzdá.

Aisha a Fatima žijí v Nigeru v oblasti Sahelu, kde většina obyvatelstva trpí hladem. Farmáři svádějí boj nejen se suchem, ale také s kobylkami a dalšími škůdci. Neúroda vede k zdražování cen potravin. Nemajetné rodiny, jako je Aisha s Fatimou, jen těžko přežívají.

Naštěstí se Aisha dostala s děvčátkem do kliniky CARE. Během dvouměsíčního pobytu na klinice Fatima konečně přibrala na váze a její zdravotní stav se zlepšil.

Hned poté se Aisha zapojila do programu CARE, jehož cílem je zlepšit zdravotní stav a výživu kojenců a dětí. V rámci komunity si matky vyměňují výživné recepty a vzájemně se učí, jak lépe využívat nutriční hodnoty různých potravin.

© Josh Estey/CARE

Během dvou měsíců, které Aisha s Fatimou prožily na klinice, zemřelo v jejich okolí mnoho dětí. Fatima však přežila a vzdělání, které Aisha získala v oblasti správné výživy, pomáhá nejen malé Fatimě ale i místní komunitě.

Je to také i vaše zásluha. Děkujeme!

Video příběh o Asihi a Fatimě v angličtině nalezete zde.

Pošlete svůj balík pomoci CARE a pomáhejte s námi i v roce 2019!